Rachel Wenitsky & David Sidorov : Koirakamut ja huono turkkipäivä

17,60 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KOIR-A53B68
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Koirakamut ovat valmiina auttamaan juhlapäivän suurien haasteiden edessä, kun ilo muuttuu yllätyskäänteiksi ja nauruksi.

Kenelle: Sopii 7–12-vuotiaille eläinystävistä ja hauskoista tarinoista pitäville lapsille.

Koirakamut pelastavat juhlat!

Lulun, Kingin ja Hugon päivä alkaa iloisella yllätyksellä. Laura, heidän lempi-ihmisensä koirahoitolasta, on menossa naimisiin, ja pian pidetään isot juhlat!

Juhlavalmistelut eivät kuitenkaan mene aivan mallikkaasti. Kommelluksia ja vastoinkäymisiä riittää, eikä vähimpänä niistä ole Lulun epäonnistunut trimmaus tai Vohveli-pennun katoaminen. Kun koko juhlien onnistuminen on vaakalaudalla, koirakamujen on lyötävä viisaat karvakuononsa yhteen ja pelastettava tärkeä päivä.

David Sidorov ja Rachel Wenitsky ovat kokeneita komedian asiantuntijoita ja Los Angelesissa asuva aviopari. Heillä on oma koira nimeltä Bagel. Tor Freeman on kotoisin Lontoosta. Hän opiskeli kuvittamista Kingstonin yliopistossa ja on kirjoittanut ja kuvittanut monia lastenkirjoja.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäRachel Wenitsky & David Sidorov
Muut tekijätKuvittaja: Tor Freeman
Kääntänyt: Sari Kumpulainen
Teoksen nimiKoirakamut ja huono turkkipäivä
AlkuteosGood Dogs with Bad Haircuts
SKUP-KOIR-A53B68
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja