Raffaele Fontanella : Come cambiano i marchi = The way logos change : metamorfosi di 60 marchi italiani = metamorphosis of 60 Italian logos

20,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
1761374
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Raffaele Fontanellan teos esittelee, miten 60 italialaista liikemerkkiä ja logoa ovat vuosien saatossa muuttuneet, avaten näkymiä brändimuotoilun ja graafisen viestinnän kehitykseen.

Kenelle: Visuaalisen viestinnän, markkinoinnin ja graafisen suunnittelun ammattilaisille ja harrastajille.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäRaffaele Fontanella
Muut tekijätMaurizio Di Somma & Marcello Cesar
Teoksen nimiCome cambiano i marchi = The way logos change : metamorfosi di 60 marchi italiani = metamorphosis of 60 Italian logos
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
Kustantajakuv.
Painovuosi2003
Painos1
SidontaNidottu (pehmeäkantinen)
Sivumäärä223
Kielienglanti, italia
ISBN8890111836
KuntoHyvä + (K3+)
MuutaHieman kulumaa
SKU1761374
Korkeus (mm)295
Syvyys (mm)213
Paksuus (mm)15
Paino (g)926
VerokantaALV 14 %
Avainsanathistoria, graafinen suunnittelu, tunnukset, käyttögrafiikka, liikemerkit, logot
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja