Ragnar Jónasson : Sumu

Alkaen 5,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SUMU-6DBCD6
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Sumu on Ragnar Jónassonin Hulda-trilogian hyytävä päätösosa, jossa kylmä eristys, lumimyrskyt ja ratkomattomat rikokset kietoutuvat Islannin syrjäseuduille.

Hulda-trilogian kylmäävä huipennus

Yksinäinen maatalo Islannin takamailla jouluna 1987. Yllättävä vieras saapuu lumimyrskyn läpi. Tulijalle on avattava ovi. Mutta ei olisi pitänyt.

Hulda Hermannsdóttir on palannut töihin poliisiin henkilökohtaisen tragedian jälkeen. Hän tutkii nuoren naisen katoamista, kun eteen tulee toinen, ratkaisematon tapaus: kaksi ruumista kaukaisella maatilalla. Mitä on voinut tapahtua? Ragnar Jónasson punoo mestarillisesti yhteen tihenevän pelon ja eristyksen keskellä kehkeytyvät tapahtumat ja surun ja työn välissä kamppailevan Huldan tutkimukset. Sumu on ajassa taaksepäin kulkevan kiitetyn Hulda-sarjan päätösosa, jonka yllättävä juoni ja kauhua hipova jännite ylittävät korkeatkin odotukset.

”Yksi modernin dekkarikirjallisuuden hämmästyttävimmistä juonista ... voittoisa päätös trilogialle.” The Times

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäRagnar Jónasson
Muut tekijätOona Nyström
Muut tekijätTranslated by: Oona Nyström
Cover design or artwork by: Markko Taina
Teoksen nimiSumu
AlkuteosMistur
SKUP-SUMU-6DBCD6
Avainsanateristys (eristäminen muista), katoaminen, lumimyrskyt, murha, rikostutkijat, selvittämättömät rikokset, syrjäseudut, islanti, syrjäseudut
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja