Raija Konttinen : Nykysuomen käyttöopas : koko kansan kielitoimisto

Alkaen 7,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NYKY-DD2EDA
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Nykysuomen käyttöopas tarjoaa kattavan ja helposti käytettävän esityksen suomen kielen rakenteesta ja tarkoituksenmukaisesta ilmaisusta. Kirja toimii luotettavana hakuteoksena arjen kielenkäytön pulmatilanteisiin.

NYKYSUOMEN KÄYTTÖOPAS on ensimmäinen kokonaisesitys suomen kielen rakenteesta ja tarkoituksenmukaisesta käytöstä. Kirja pyrkii ohjaamaan selkeään ja vaikuttavaan ilmaisuun. Tämä opas on helppokäyttöinen hakuteos josta nopeasti löytää perustellun vastauksen käytännön kielen ongelmiin. Teos on monipuolinen tietolähde — jokaisen puhujan ja kirjoittajan kielitoimisto.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäRaija Konttinen
Teoksen nimiNykysuomen käyttöopas : koko kansan kielitoimisto
SKUP-NYKY-DD2EDA
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja