Raimo J. Kinnunen : Onnettaren kalossit

-30 % 16,80 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ONNE-FEF338
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Raimo J. Kinnusen Onnettaren kalossit tarjoaa tarkkasilmäisen katsauksen pienen paikkakunnan kouluympäristöön, jossa opettajien, oppilaiden ja sukujen kohtalot kietoutuvat yhteen elämänmakuisissa episodeissa. Runsas dialogi ja elävät henkilöhahmot tuovat lähelle työyhteisöjen ja yhteisöjen arjen ja muutoksen hetket.

Kirjan pääosassa on Raimo J. Kinnusen Anna Haihuntie -kirjoista tuttu Johannes Kilpeläinen, joka ei oikein tiedä mitä elämällään tekisi. Hän on korkeakoulun käynyt opettaja, ja jatkaa opettajan työtään peruskouluun siirtyvässä Kuiluvuoren koulussa, vaikka mieluummin toimisi etsiväfirmassa, jonka hänen isänsä omistaa yhdessä Severi Laatikaisen kanssa. Kirjan tapahtumat kietoutuvat pienen paikkakunnan kouluympäristöön, oppilaiden ja opettajien ja sukujen kohtaloihin. Tarina etenee lyhyina episodeina, runsaasti dialogia.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäRaimo J. Kinnunen
Teoksen nimiOnnettaren kalossit
SKUP-ONNE-FEF338
Avainsanattyöyhteisöt, opettajat, koulut, yhteisöt, kohtalo, dialogi, aikakausiromaanit, episodiromaanit
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja