Raimo O. Kojo : Metsään menevät miehet

Alkaen 6,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-METS-F0D637
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Raimo O. Kojo tunnetaan kirjoistaan, joissa etelän ja pohjoisen, tekniikan ja luonnon välinen vuoropuhelu nousee keskiöön. Metsään menevät miehet kokoaa tarinoita ihmisistä, jotka etsivät metsistä pakotietä arjen kiireistä, velvollisuuksista ja itseään.

Raimo O. Kojo on tunnettu monista erilaisista niin Lappia kuin Ruuhka-Suomea kuvaavista kirjoista.

Hänen uusimmassa teoksessaan törmäävät etelä ja pohjoinen, tekniikka ja luonto toisiinsa. Syrjäseutujen asukkaat eivät niinkään helposti lannistu tehokkuuteen. He panevat vastaan synnynnäisellä vaistollaan ja viekkaudellaan – päätyvät vihdoin hirtehissä seikkailussa voittajiksi.

Teoksen sivuilla ihmiset pakenevat metsiin milloin kiireitään, milloin muistiojaan, velvollisuuksiaan tai itseään. Siinä on kertomuksia nuoresta pojasta, joka kasvukivuissaan alati pakenee onkensa ja katiskansa pariin.

Kaiken taustalla polskii kala ...

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja