Raisa Cacciatore : Rakkaustarina vuosisadan vaihteesta : Selma ja Frans

35,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-RAKK-62B232
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Raisa Cacciatore kertoo koskettavan tositarinan Selmasta ja Fransista, jonka rinnalla avautuvat nuoren rakastavaisen intohimo, arvomaailma ja ajan henki vuosisadan alun Suomessa.

Vuonna 1903 Frans Peltola oli nuori ylioppilas Turun Lyseosta, kun hän pyysi 18-vuotiaan isoätini kättä. Häät oli sovittu, mutta lentävä keuhkotauti vei nuorukaisen.

Muistoksi Selmalle jäi vahakantinen vihko, johon Frans oli täydellisellä käsialalla tallentanut intohimonsa, arvonsa ja ajatuksensa. Selma säilytti sen sekä Fransin ylioppilaslyyran. AINA.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäRaisa Cacciatore
Teoksen nimiRakkaustarina vuosisadan vaihteesta : Selma ja Frans
SKUP-RAKK-62B232
Avainsanathenkilöhistoria, rakkaussuhde, rakastajat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja