Rakel Hyvärinen : Tohtorin Helena

Alkaen 4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TOHT-25066C
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Rakel Hyvärisen Tohtorin Helena kuvaa ystävystymistä ja erilaisuuden kohtaamista lapsuuden maisemissa, missä rohkeus ja uteliaisuus johdattavat uusiin kokemuksiin.

Kenelle: 6–9-vuotiaille, jotka etsivät helppolukuisia kuvakirjoja.

Ensimmäisestä koulupäivästä alkaen Milja haluaa kiihkeästi ystävystyä tohtorin Helenan kanssa. Helena on toisesta maailmasta kuin muut kylän lapset: sievä kuin enkeli ja puettu kuin prinsessa. Mutta Helenaa käy sääliksikin. Hän on arka ja varjeltu. Helena ei ole kokenut mitään sellaista, mikä Miljalle ja veljille on jokapäiväistä riemua. Helena ei ole koskaan soutanut joella, ei koskaan nähnyt kuovin pesää. Siksi Helenan haave onkin uskomaton: Helena tahtoisi lasketella virtaa alas tukilla! Siihen pystyvät pojistakin vain taitavimmat. Milja alkaa suunnitella, miten hän opettaa Helenaa. Ihan tyynessä poukamassa vain, aluksi. Silloin hän saa olla koko ajan Helenan kanssa. Vain he kahden!

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäRakel Hyvärinen
Teoksen nimiTohtorin Helena
SKUP-TOHT-25066C
Avainsanathelppolukuiset kirjat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja