Reginald Hill : Pähkinähiiren kuolema

6,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PAHK-E36A6E
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Reginald Hillin "Pähkinähiiren kuolema" yhdistää perinteisen ja modernin dekkarin jännityksen kiehtovalla tavalla. Tarina vie lukijan Sheffieldin salaisuuksiin ja epävarmuuden tunnelmiin.

SAPO vangitsee mielenkiintonne. perinteinen salapoliisiromaani. klassikko. modernia jännitystä.

Kun poliisit ottavat lakin päästään, he eivät tuo hyviä uutisia. Vekalleen Trudi tajuaa mitä paljaspäinen nuori poliisi on sanonut. On tapahtunut onnettomuus. Trent, Trudin aviomies, on kuollut. He ovat muuttaneet Englantiin, Sheffieldiin, vasta viikko sitten kierrettyään sitä ennen vuosiaikaa Eurooppaa aviomiehen työasioissa. Trudi ei tunne täällä ketään, kukaan ei tunne häntä. Miehen liikkuva työ on estänyt tehokkaasti naisiin muitkin ihmissuhteet. Pian selviää, ettei Trudi ole tuntenut edes omaa aviomiestään. Miksei Trent kertonut hänelle, että on jättänyt työpaikkansa? Missä kaikki rahat ovat? Oliko autoon palanut mies sittenkään Trent? Unipillerivaraston huvetessa Trudista tuntuu, että hän voisi tulla hulluksi. Pähkinähirren turvallinen pesä on särjetty ja hiiriparka häädetty ulos taivasalle joka puolelta uhkaavien vihollisten armoille.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäReginald Hill
Muut tekijätHanna-Liisa Timonen
Teoksen nimiPähkinähiiren kuolema
AlkuteosDeath of a dormouse
SKUP-PAHK-E36A6E
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja