Reijo Maunula : Esimiehenä asiantuntijayhteisössä

Alkaen 8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ESIM-06EF97
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Reijo Maunulan käytännönläheinen teos tarjoaa ajantasaista tietoa ja tutkimukseen perustuvia näkökulmia esimiestyöstä asiantuntijayhteisöissä. Teos pureutuu erityisesti asiantuntijoiden johtamisen haasteisiin nopeassa kehityksessä ja tarjoaa selkeitä neuvoja sekä päivittäisjohtamiseen että muutostilanteisiin.

Alan uusimpaan tietoon ja tutkimukseen sekä kirjoittajan omaan esimieskokemukseen perustuva selkeä käytännön opas asiantuntijayhteisöissä toimiville esimiehille.
Kirja on suunniteltu omakohtaiseen johtamistaitojen kehittämiseen ja sen avulla voi käynnistää koko yritystä koskevan kehittämisohjelman.
Asiantuntijoiden johtaminen asettaa esimiehille aivan omanlaisiaan haasteita. Nopeasti muuttuvien aikojen myötä siitä on tullut entistä vaativampaa, mutta myös mielenkiintoisempaa.
Tämä kirja kartoittaa asiantuntijayhteisöjen luonnetta, piirtää asiantuntijan profiilia, tuo esiin esimiestoiminnan erityispiirteitä ja antaa neuvoja niin päivittäisjohtamiseen kuin muutoksen hallintaan.

Kirjan tekijä Reijo Maunula (s. 1935) on johtaja Johtamistaidon Opisto JTO:ssa, ilmavoimien majuri evp. ja yhteiskuntatieteiden maisteri. Hänellä on monien vuosien kokemus liikkeenjohdon kouluttajana kotimaassa ja ulkomailla.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäReijo Maunula
Teoksen nimiEsimiehenä asiantuntijayhteisössä
SKUP-ESIM-06EF97
Avainsanatjohtaminen, yhteisöt, asiantuntijaorganisaatiot, asiantuntijat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja