Richard Scarry & Ole Risom : Minä olen Pupu. Pahvikirja

Richard Scarryn klassikkokuvakirja vie tutkimaan satumaisia vuodenaikoja pienen pupun näkökulmasta. Suosittu teos ilahduttaa nyt tukevana katselukirjana.
Kenelle: Lapsille (0+), eläinhahmojen ja vuodenaikojen ihmeitä rakastaville.
Ihastuttava kuvakirjaklassikko katselukirjana!
Richard Scarryn valloittava klassikkoteos kutsuu ihmettelemään vuodenaikoja, joista jokainen on omalla tavallaan satumaisen ihana.
Kun katsoo maailmaa pienen pupun silmin, näkee ihmeitä ja kauneutta kaikkialla! Richard Scarryn Minä olen Pupu -kuvakirja on jo monen sukupolven rakastama suloinen suosikki. Nyt se saadaan suomeksi myös kaikkein pienimpiin käsiin sopivana, turvallisena ja tukevasivuisena katselukirjana.
Richard Scarry (1919–1994) on yksi kaikkien aikojen rakastetuimmista lastenkirjailijoista ja kuvittajista.
Scarry teki urallaan yli 300 teosta, joista useimmat ja tunnetuimmat kertovat Touhulan ja Puuhalan kaupungeista ja niiden eläinhahmoisista asukkaista. Scarryn kuvakirjat ovat hurmanneet ja hauskuttaneet lukijoita jo vuosikymmenten ajan, eikä suosiolle ole hiipumista näköpiirissä. Monet maailmanlaajuisesti arvostetuista klassikkokirjoista ovat myös suomalaisten lasten kestosuosikkeja. Scarryn kirjoissa seikkailee valtaisa joukko lystikkäitä hahmoja, joista jokainen löytää omat suosikkinsa – suosituimpia ovat Mato Matala ja Kissalan Hessu.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Richard Scarry & Ole Risom |
Teoksen nimi | Minä olen Pupu. Pahvikirja |
Alkuteos | I Am a Bunny |
SKU | P-MINA-DD7381 |