Riina Katajavuori : Wenla Männistö

Alkaen 6,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-WENL-AD021B
Katso kaikki vaihtoehdot

Wenla Männistö, 17, röyhkeä typy. Vastapäätä asuvat Juko Brossit, ärsyttävän ihanat ranttalipojat. Kellään ei ole isää huudeilla. On bändi, laulut ja venyvä nuoruus.

Aleksis Kiven Seitsemän veljestä -romaani on pantu tehosekoittimeen ja siirretty nykypäivään. Tällä kertaa puheenvuoron saavat ennen kaikkea naiset, heidän halunsa ja unelmansa. Miten ihana on Wenla Männistö, jota kaikki sällit fanittavat? Tai millainen on hänen käytännöllinen mutta salaperäinen äitinsä, kumpulalainen kätilö Marja Männistö? Oman äänensä saavat myös veljesparven äiti Alli Jukola, joka pohdiskelee mennyttä pilvenlongalta käsin, suorapuheinen ja häpeämätön pesijä Kajsa Rajamäki sekä enkeleihin uskova Ansku Seunala. Ja huonomaineiset Jukolan jolpit vain heittävät löysää läppää television sotasarjojen äärellä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäRiina Katajavuori
Teoksen nimiWenla Männistö
SKUP-WENL-AD021B
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja