Robert Harris : Salaliitto : Rooma 2

Alkaen 18,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
2062557
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Robert Harris jatkaa vangitsevaa Rooma-trilogiaansa, jossa antiikin suurmiehet, poliittiset juonittelut ja oikeussalidraamat kietoutuvat yhteen. Cicero joutuu keskelle vaarallista salaliittoa ajan suurimpien vallankäyttäjien taistellessa Rooman tulevaisuudesta.

Historian suurmiehiä, valtataistelua ja oikeussalidraamaa antiikin Roomassa - vangitseva trilogia jatkuu.

Seitsemän miestä kamppailee vallasta Rooman tasavallassa, joka on suuruutensa kynnyksellä. Puhetaidostaan kuulu lainoppinut ja filosofi Cicero on Rooman konsuli, Caesar hänen häikäilemätön vastustajansa, Pompeius valtakunnan tärkein sotapäällikkö, Crassus sen rikkain mies, Cato kiihkoilija, Catilina psykopaatti ja Clodius janoaa mainetta.

Kun Cicero pääsee vallankaappausta suunnittelevan salaliiton jäljille, hän joutuu tiukan kysymyksen eteen: voiko tasavallan pelastaa laittomin keinoin?

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäRobert Harris
Teoksen nimiSalaliitto : Rooma 2
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaOtava
Painovuosi2010
Painos1
SidontaSidottu kansipaperein (kovakantinen)
Sivumäärä463
AlkuteosLustrum
Kielisuomi
SarjaRooma 2
ISBN9789511215813
KuntoHyvä (K3)
Kansipaperin kuntoPientä kulumaa
MuutaPienoista kulumaa kansissa, pienoista kolhua selkämyksen päissä
SKU2062557
Korkeus (mm)220
Syvyys (mm)155
Paksuus (mm)37
Paino (g)628
VerokantaALV 14 %
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja