Roderick Dixon : 1000 parasta pasta- ja riisiruokaa

10,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-1000-4CCBB0
Katso kaikki vaihtoehdot

Roderick Dixonin suositut ja edulliset 1000 parasta -sarjan keittokirjat saavat jälleen jatkoa. Tällä kertaa ovat vuorossa pasta- ja riisiruoat.

Kirja jakautuu kahteen osioon, joissa on yhtä paljon reseptejä: pastaosiosta löytyvät tutut italialaiset klassikot mutta myös muiden maiden erikoisuudet, kuten venäläiset pelmenit, aasialaiset nuudelit ja saksalaiset Spätzlet. Riisiosiossa on muun muassa risottoja ja pilahveja sekä ohjeet sushin valmistukseen. Erilaisista pastamuodoista ja riisilajikkeista sekä niiden valitsemisesta on erilliset artikkelit.

Kirjan monipuoliset hakemistot helpottavat sopivan reseptin löytämistä: ruokalajit on listattu sekä nimen että pääraaka-aineen mukaan. Tuhannen reseptin joukosta löytyy jokaiseen makuun ja joka kukkarolle sopiva.

Kirja perustuu osittain aikaisemmin ilmestyneeseen teokseen 1000 parasta riisiruokaa.

Uudistetussa sarjassa ovat aikaisemmin ilmestyneet 1000 parasta keittoa, 1000 parasta salaattia, 1000 parasta pikkusuolaista ja 1000 parasta jälkiruokaa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäRoderick Dixon
Teoksen nimi1000 parasta pasta- ja riisiruokaa
SKUP-1000-4CCBB0
Avainsanatruokaohjeet, keittokirjat, pasta, riisi
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja