Roland Möllerfors : Foto-opas 2 : Filmistä negatiiviksi ja kuvaksi

5,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-FOTO-717B27
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Roland Möllerforsin teos tarjoaa käytännönläheisen oppaan mustavalkokuvauksen maailmaan sekä filmien kehittämiseen ja vedostamiseen kotona.

Persoonalliseen tulokseen pyrkivä mustavalkokuvauksen harrastaja ei tyydy vain näppäilemään, hän haluaa itse myös kehittää filmin ja vedostaa sen kuviksi. Foto-opas 1 :n tekijä, tunnettu ruotsalainen valokuvaaja kertoo havainnollisesti perusistiedot kotiliossa toimivasta pimeähuoneesta, siellä tarvittavista välineistä, kehittämisestä, valokuvapapereista, vedostamisesta, rajaamisesta, filmin ja kuvien arkistoinnista — tasoittaa valokuvauksen harrastajalle tien filmistä negativeiksi ja kuvaksi.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäRoland Möllerfors
Muut tekijätA. Vartiainen
Teoksen nimiFoto-opas 2 : Filmistä negatiiviksi ja kuvaksi
AlkuteosFörsta mörkrumsboken
SKUP-FOTO-717B27
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja