Rolf Jensen : The dream society : how the coming shift from information to imagination will transform your business

Alkaen 5,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
2022989
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Rolf Jensen tarkastelee, kuinka mielikuvitus ja tarinankerronta mullistavat yritystoiminnan ja kuluttajakäyttäytymisen uudessa aikakaudessa. Kirja avaa näkökulmia tulevaisuuden markkinoihin, joissa tunteet ja merkitykset ohjaavat taloudellisia päätöksiä.

Kenelle: Kiinnostuneille yritysstrategioista, markkinoinnista ja yhteiskunnallisista muutoksista.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäRolf Jensen
Teoksen nimiThe dream society : how the coming shift from information to imagination will transform your business
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaMcGraw-Hill
Painovuosi1999
Painos3
SidontaSidottu kansipaperein (kovakantinen)
Sivumäärä242
Kielienglanti
ISBN0070329672
KuntoHyvä + (K3+)
Kansipaperin kuntoPientä kulumaa
MuutaPienoista taipumaa reunoilla, selkämyksessä hieman vinoutta
SKU2022989
Korkeus (mm)235
Syvyys (mm)160
Paksuus (mm)27
Paino (g)552
VerokantaALV 14 %
Avainsanatliike-elämä, kuluttajat, kuluttajakäyttäytyminen, elämäntapa, menestyminen, talouselämä, yritykset, yritystoiminta, taloustieteet, tarinat, ennusteet, taloudellinen kehitys, talous, uudistukset, tulevaisuudentutkimus, talouskasvu, liiketoiminta, kilpailukyky, muutos, yhteiskunnallinen muutos, tulevaisuus, mielikuvat, yritysstrategiat, kansainvälinen kauppa, perhe-elämä, teknologinen kehitys, yhteiskunta, imago, vapaa-aika, globalisaatio, kulutus, yhteisöviestintä, kulutustottumukset, kilpailu (toiminta), odotukset, Business life, Image, Future, competitiveness, Twenty-first century, Competition, International, Business forecasting
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja