Ronne Randall : Prinsessa ja herne

Alkaen 8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PRIN-AF75E9
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Hans Christian Andersenin klassikkosatu Prinsessa ja herne herää eloon tässä uudessa, oivaltavasti muokatussa versiossa. Sadun kuvauksellinen alku tempaa mukaansa heti ensi sivuilta.

Kenelle: 6–8-vuotiaille lapsille

Takakansi

Tuulisella kynnyksellä seisoi tyttö, jota siivottomampaa kuningas ei ollut konsanaan nähnyt. Tytön hiuksista ja kasvoista valui vettä, ja hänen vaatteensa olivat kuraiset ja läpimärät. Vesi norui kenkiin ja niistä ulos. 'Hyvää iltaa, teidän majesteettinne', tyttö tervehti kohteliaasti kuningasta. 'Olen prinsessa ja tarvitsen yösijan. Saanko tulla sisään?'

Hans Christian Andersenin vanha satu Prinsessa ja herne on muokattu mainioksi tarinaksi.

Esittely

Tuulisella kynnyksellä seisoi tyttö, jota siivottomampaa kuningas ei ollut konsanaan nähnyt. Tytön hiuksista ja kasvoista valui vettä, ja hänen vaatteensa olivat kuraiset ja läpimärät. Vesi norui kenkiin ja niistä ulos. "Hyvää iltaa, teidän majesteettinne", tyttö tervehti kohteliaasti kuningasta. "Olen prinsessa ja tarvitsen yösijan. Saanko tulla sisään""

Hans Christian Andersenin vanha satu Prinsessa ja herne on muokattu mainioksi tarinaksi.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäRonne Randall
Muut tekijätPäivi Rekiaro (suom.) & Anna C. Leplar
Teoksen nimiPrinsessa ja herne
AlkuteosPrincess and the pea
SKUP-PRIN-AF75E9
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja