S. E. Hinton : Olimme kuin veljet

8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-OLIM-9DB294
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

S. E. Hintonin "Olimme kuin veljet" tarjoaa raa'an jengikuvauksen suurkaupungin nuorten ankarasta elämästä, jossa väkivalta, huumeet, pelko ja viha kohtaavat uskollisen ystävyyden ja kovuuden alta löytyvän hellyyden.

Kenelle: Nuorille

Raju jengikuvaus suurkaupungin nuorten ankarasta elämästä, johon kuuluu väkivaltaa, huumeita, pelkoa ja vihaa – mutta myös lujaa ystävyyttä ja kovuuden alla piilevää hellyyttä.

Yhdysvaltalainen eturivin nuortenkirjailija Susan E. Hinton tunnetaan myös romaaneistaan Me kolme ja jengi, Tex ja Taistelukala. Hänen tarinansa kuluvat jo kolmannen lukijasukupolven käsissä ja elävät myös kulttielokuvina.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäS. E. Hinton
Teoksen nimiOlimme kuin veljet
AlkuteosThat was then, this is now
SKUP-OLIM-9DB294
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja