Saku Tuominen : Ravistettava, omskakas : toisinajattelijan käsikirja
Alkaen 8,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-RAVI-F202CE

Maailma muuttuu nopeammin kuin koskaan, ja sopeutuminen uusiin haasteisiin edellyttää vanhojen ajatusmallien ravistelua. Saku Tuominen ja Katja Lindroos osoittavat, miten voimme murtaa rutiinimme ja löytää uusia mahdollisuuksia.
Takakansi
"Toivotan muutoksen tervetulleeksi. Ilman sitä - ulkoista ja sisäistä - ei voi olla luovuutta."- Gary Carter, Fremantle Media
"Nopeassa muutoksessa on hyvä muistaa dinosaurusten opetus. Ne eivät kadonneet, koska jostain löytyi vahvempi kilpailija. Ne katosivat, koska ne eivät kyenneet sopeutumaan ympäristön muutoksiin."
- Tom Kelley, IDEO
"Tärkeintä on käyttäytyä kuin ideoita olisi vaikka kuinka paljon. Jos ajattelee ideoiden olevan harvinaisuuksia, niistä myös tulee sellaisia."
- Alex Bogusky, Crispin Porter + Bogusky
"Oikea ajoitus ja energian keskittäminen - se on mestaruutta."
- Jeremiah Tesolin, Nokia
"Kaikki tulee aina vain monimuotoisemmaksi ja näin ollen entistä kiehtovammaksi."
- Martí Guixé
Esittely
Maailma muuttuu valtavalla vauhdilla. Muutos tarjoaa ennennäkemättömän määrän haasteita mutta antaa myös mahdollisuuksia.Kyetäksemme vastaamaan haasteisiin ja nauttimaan mahdollisuuksista, meidän on opittava päästämään irti monista vanhoista ajatuksista ja tavoista. Se ei ole helppoa, koska olemme tapojemme orjia. Me toistamme itseämme ja vastustamme uutta, koska aivomme ovat kehittyneet sellaisiksi satojen tuhansien vuosien saatossa.
On kohtuutonta olettaa, että aivomme muuttuisivat meidän elinaikanamme. Siksi on keksittävä oikotie. Meidän on opittava ravistamaan. Saku Tuominen ja Katja Lindroos kertovat, mitä se tarkoittaa käytännössä.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Saku Tuominen |
| Teoksen nimi | Ravistettava, omskakas : toisinajattelijan käsikirja |
| SKU | P-RAVI-F202CE |
| Avainsanat | elämäntaito, muutos, elämänhallinta, ajattelu |
