Samuel Shellabarger : Kuninkaan kavaljeeri

Alkaen 4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KUNI-0D928D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Samuel Shellabarger vie lukijan 1520-luvun Ranskan värikylläiseen seikkailuun, jossa vallan ja rakkauden juonittelut kietoutuvat koko kansakunnan kohtaloon. Loisteliaalla kerrontataidollaan tunnettu Shellabarger on kirjoittanut teoksen, jota on verrattu klassikoihin kuten Kolme muskettisoturia ja Monte Criston kreivi.

Hehkuvan värikyllainen seikkailu 1520-luvun Ranskasta, jossa Bourbonin herttua Englannin tukemana vehkeilee elämäniloista kuningastaan Frans I:stä vastaan. Kohtalon oikusta joutuvat tässä suuressa poliittisessa pelissä näyttelemaan ratkaisevaa osaa Blaise de Lallière, kuninkaan nuori soturi, ja salaperäinen englantilatar Anne Russell. Heidän rakkaustarinansa kietoutuu koko Ranskan kohtaloon.

Samuel Shellabarger, amerikkalainen historian professori ja menestyskirjailija, on valloittanut loisteliaalla kerrontakyvyllään miljoonia lukijoita kaikkialla maailmassa. Tätä teosta on verrattu aihepiiriltään Kolmeen muskettisoturiin ja Monte Criston kreiviin.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäSamuel Shellabarger
Muut tekijätMatti Kilpeläinen
Teoksen nimiKuninkaan kavaljeeri
AlkuteosThe King's Cavalier
SKUP-KUNI-0D928D
Avainsanathistorialliset romaanit, historialliset seikkailuromaanit
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja