Sanna Sofia Vuori : Onko se minä?
Isokokoinen kirja perheen nuorimmille avaa ikkunan ihmeelliseen maailmaamme!
Sympaattisessa tarinassa pikku filosofi lähtee rohkeasti ulos -- katsomaan, koskettamaan ja maistamaan maailmaa, jossa kaikki on uutta ja kiinnostavaa.
Matkalla vastaan tulee jännittäviä asioita, kuten jotain karvaista ja pehmeää -- onko se minä?
Entä tuo loikkiva, mutainen otus, onko se minä? Maasta löytyy myös upeita aarteita, joita on hauska tuoda talteen omaan kotiin.
Sivuja kääntäessään lapsi kokee riemastuttavan yllätyksen toisensa jälkeen. Tiivis teksti ja houkuttelevat kuvat kiehtovat jo yksivuotiaita kirjanystäviä.
Kirjailija Sanna Sofia Vuori (s. 1981) on monipuolinen lastenkulttuuripersoona, jo Finlandia Junior -ehdokkaanakin nähty. Hän on mm. luonut suositun Estridin kirjakerho -nettiohjelman.
Anne Vaskon (s. 1969) värikylläiset kuvitukset ovat hurmanneet lapsia jo vuosien ajan, meillä ja maailmalla. Vaskolle on myönnetty Rudolf Koivu -palkinto ja hänkin on ollut Finlandia Junior -ehdokkaana.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Sanna Sofia Vuori |
Muut tekijät | Kuvittaja: Anne Vasko Kääntänyt: Sanna Sofia Vuori |
Teoksen nimi | Onko se minä? |
Alkuteos | Är det jag? |
Avainsanat | filosofia, minä, itse |