Sara Hylton : Missä olet, Silvia

Alkaen 4,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MISS-D03D50
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Sara Hyltonin "Missä olet, Silvia" on kiehtova kartanomiljööseen sijoittuva romaani, joka tuo mieleen Daphne Du Maurierin klassikon Rebekan. Tunnelmallinen tarina kietoo lukijan mukaan salaisuuksien ja menneisyyden arvoituksiin.

Tiivistunnelmainen kartanoromaani — tuo mieleen Daphne Du Maurierin kuolemattoman Rebekan

Carla MacAllister oli kauhuissaan. Mitä hänen lapsuutensa hyvälle hengeltärelle, nauravaisilmäiselle Silvialle oli tapahtunut? Kun Carla sai vuosien jälkeen työpaikan lapsuutensa seudulta Milvertonin kartanosta, hän uskoi että hänen emäntänsä tulisi olemaan unohtumaton Silvia, linnanherra Thorinin silloisen morsian. Mutta säteilevästä tummakutrisaa Silviasta ei enää ollut. Hänen kuolemastaan vain kulki huhuja. Carla olikin tullut pitämään huolta sairaasta vaaleasta Elsasta.
Mutta Silvian muisto elää voimakkaana talossa. Hänen varjonsa kulkenta osittain esikinkalta ja osin Carla kuulee hänen helmeilevän naurunsa ja tanssivi askelensa, vaikka niin hän yhä muhi lapsuutensa paistuvilla. Carla ei osaa vastata itseään toistuvasti Silvian kohtalosta. Missä olet, Silvia? Oletko sittenkin elossa, oletko hänen isänsä linnanherra Thorin rakastettu salli? Mysteerit alkavat kietoutua ahdistavaksi. Carla kohtaa Silvian menneisyyden ja hänen oman elämänsä kohtalokkaita ratkaisuja.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäSara Hylton
Muut tekijätAnna-Liisa Laine
Teoksen nimiMissä olet, Silvia
AlkuteosCaprice
SKUP-MISS-D03D50
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja