Satu Manninen : Kaktuksen hedelmät

27,80 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KAKT-CED53C
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Satu Mannisen "Kaktuksen hedelmät" on unenomainen ja värikäs romaani, joka punoo yhteen juurettomuuden, taiteilijuuden ja Frida Kahlon inspiraation. Teoksen runollinen kerronta ja eksoottiset tunnelmat vievät lukijan syvälle identiteetin ja luovuuden maailmaan.

Kenelle: Taiteilijaromaaneista ja runollisista kuvauksista kiinnostuneille aikuisille.

Arvostetun runoilijan romaani on värikylläisen unenomainen kuvaus juurettomuudesta, taiteilijuudesta sekä Frida Kahlosta.

Nuori nainen työskentelee hotellisiivoojana ja haaveilee kuvataiteilijan urasta. Öisin hän pakenee kaupungin klubeille, jotka kietoutuvat hänen kokemukseensa trooppisen viidakon lailla.

Samalla nainen etsii juuriaan, sillä hän ei ole koskaan tavannut meksikolaista isäänsä. Hän suhtautuu pakkomielteisesti esikuvaansa Frida Kahloon, jonka elämäntarinaa hän seuraa kuvitelmissaan.

Kun nainen löytää kylpyhuoneestaan krokotiilin, hän katsoo sitä silmästä silmään. Kumpi hyökkää ensin?

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäSatu Manninen
Teoksen nimiKaktuksen hedelmät
SKUP-KAKT-CED53C
Avainsanattaiteilijaromaani, Frida Kahlo, Meksiko, juurettomuus, runollinen
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja