Seita Rönkä : Kaksoisjoen kartanon kummituskierros

Alkaen 18,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KAKS-7D8678
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kaksoisjoen kartanon kummituskierros vie lukijan salaperäiseen kartanoon, jossa vanhat mysteerit ja yliluonnolliset ilmiöt kietoutuvat osaksi arkea.

Kenelle: Kirja sopii lapsille ja nuorille, jotka pitävät jännityksestä, kummituksista ja seikkailusta.

Reetta saapuu pakkolomalle Kaksoisjoen kartanoon yhtä lämpimällä mielialalla kuin taloa natisuttava jäätävä sää.

Vaihtoehtojen ja pakoreittien puuttuessa hän alkaa vähitellen kotiutua. Salakäytäviä ja outoja huoneita täynnä olevan kartanon lumo alkaa purra kuin ulkona paukkuva pakkanen.

Kun perinteiseen kummituskierrokseen kaivataan uusia oppaita, Reetta kavereineen ottaa haasteen vastaan. Mukana tuntuu liikkuvan myös ylimääräinen aave. Varsin hyytävä tapaus. Pyytääkö se Reetalta apua?

Kartanon tuntumassa alkaa pyöriä kummaa väkeä. Omituinen tallirenki hiippailee Reetan kintereillä. Pian käy ilmi, ettei Reettaa ole tuotu korpeen sattumalta. Jotkut tahot ovat liikkeellä pahoin aikein. Ja ne ovat huomanneet Reetan.

Seita Röngän Kaksoisjoen kartanon kummitus on jännittävä ja aavemainen seikkailu, jossa neuvokkuus ja rohkeus punnitaan.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäSeita Rönkä
Muut tekijätKannen suunnittelu tai taide: Miranda Mord
Teoksen nimiKaksoisjoen kartanon kummituskierros
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja