Seppo Apajalahti : Elämän suolaa ja leipää

26,40 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ELAM-D46D49
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Seppo Apajalahden kokoelma sisältää saarnatekstejä lähes koko kirkkovuoden ajalta, pohjautuen Loviisan seudulla pidettyihin puheisiin vuosina 2012–2019.

Elämän suolaa ja leipää. Kirja on lähes koko kirkkovuoden kattava saarnakokoelma. Pääosin saarnat on pidetty Loviisan seudulla vuosina 2012-2019.

Suola korostaa ruuan ja leivän omaa makua. Ilman suolaa moni ruoka jää mauttomaksi. Elämä on arkea - kristillisyys parhaimmillaan antaa sille maun. Se on ollut tavoitteenani.

Käydessäni läpi vuosien saarnakokoelmaani - yllätyin siitä, kuinka kyseinen teema vahvasti hallitsee ajatteluani. Toivon lukijan löytävän makua omaan arkeensa.

Seppo Apajalahti, rovasti s. 1955.
Pappina vuodesta 1978, eläkkeelle Agricolan suomalaisesta seurakunnasta (Loviisa, Lapinjärvi) vuonna 2020.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäSeppo Apajalahti
Teoksen nimiElämän suolaa ja leipää
Avainsanatsaarna, kristillisyys, Rakkaus, usko
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja