Seppo Jokinen : Siipirikkoiset

Alkaen 7,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SIIP-7F4065
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Siipirikkoiset on koukuttava kotimainen dekkari, jossa menneisyyden salaisuudet ja nykypäivän rikokset kietoutuvat yhteen Tampereen sydämessä.

Kenelle: Nuorille aikuisille ja rikosromaanien ystäville.

Pääsiäisaamun rauha särkyy laukaukseen. Tampereen keskustan tuntumassa sijaitsevan lintujärven rannassa makaavan, selkään ammutun miehen taskusta löytyy rypistynyt paperilappu. Siihen on kirjoitettu komisario Koskisen nimi ja osoite.

Herää kysymys, oliko mies tulossa tapaamaan Koskista, varsinkin kun surmapaikka sijaitsee vain muutaman sadan metrin päässä tämän talosta. Mitä niin arkaluontoista tietoa miehellä oli, että sen vuoksi piti tappaa?

Samaan aikaan kaksi siipeensä saanutta nuorta ihmistä kipuilee omilla tahoillaan. Sattuma ajaa heidät yhteen, ja kohta rakkauden ja vihan käynnistämä energia voimistuu sellaisiin mittoihin, ettei sille näy onnellista loppua.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäSeppo Jokinen
Teoksen nimiSiipirikkoiset
SKUP-SIIP-7F4065
Avainsanatkontaktit, menneisyys, murha, nuoret aikuiset, poliisitutkinta, rakkaussuhde, rikospoliisi, rikostutkijat, sosiaaliset ongelmat, tampere
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja