Sir Ernest Alfred Wallis Budge : The Egyptian Book of the Dead - (The Papyrus of Ani) Egyptian Text Transliteration and Translation

35,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-THE--C1E2F0
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Sir Ernest Alfred Wallis Budgen klassikkoteos The Egyptian Book of the Dead - (The Papyrus of Ani) Egyptian Text Transliteration and Translation avaa ainutlaatuisen näkymän muinaisen Egyptin rituaaleihin ja uskomuksiin. Tämä teos sisältää sekä hieroglyfitekstin että käännöksen, tarjoten kattavan lähteen Egyptin historian ja mytologian tutkijoille.

Kenelle: Muinaisen Egyptin historiasta, mytologiasta ja hieroglyfeistä kiinnostuneille.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäSir Ernest Alfred Wallis Budge
Teoksen nimiThe Egyptian Book of the Dead - (The Papyrus of Ani) Egyptian Text Transliteration and Translation
SKUP-THE--C1E2F0
Avainsanathieroglyfit
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja