Siri Hustvedt : Der Sommer ohne Männer : Roman

6,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-DER--92BD39
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Siri Hustvedtin romaani 'Der Sommer ohne Männer' tarkastelee elämänmuutoksia, identiteettiä ja ihmissuhteiden kipupisteitä, kun runoilija Mia palaa kotikaupunkiinsa kesäksi. Teoksessa käsitellään ystävyyden, perheen ja itsensä uudelleen löytämisen teemoja.

Kenelle: Naisille ja lukijoille, joita kiinnostavat aiheet kuten ystävyys, vanhempi-lapsisuhteet, elämänmuutokset ja identiteetin etsiminen.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäSiri Hustvedt
Muut tekijätUli Aumüller
Teoksen nimiDer Sommer ohne Männer : Roman
AlkuteosThe summer without men
SKUP-DER--92BD39
Avainsanatnaiset, ystävyys, vanhempi-lapsisuhde, kriisit, runoilijat, selviytyminen, identiteetti, vanhukset, elämänmuutokset, mielenterveyshäiriöt, äidit, tyttäret, toipuminen, koulukiusaaminen, kotiseutu, palvelutalot, kesä, etsintä, kaipaus, pikkukaupungit, kotiinpaluu, entiset kumppanit, minäkertoja, nimettömät viestit, naapurit, asumusero
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja