Sirkku Heinonen & Rea Klingberg & Päivi Pentti : Kaikkien aivot käyttöön

Gain practical tools to fully utilize your team's thinking and foster an atmosphere of constructive dialogue in the workplace.
Kenelle: For supervisors and leaders aiming to develop their teamwork and leadership skills.
Käytännönläheinen teos esimiehille ja johtajille, jotka haluavat saada ryhmän ajattelun hyötykäyttöön. Kirjan avulla luot ajattelua edistävän vuorovaikutuksen ilmapiirin, ohjaat ryhmäsi irti urautuneista toimintamalleista ja pystyt hyödyntämään sen koko kapasiteetin. Se onnistuu valmentavan dialogin avulla.
Valmentavan dialogin taito on tärkeää varsinkin muutostilanteissa. Johtoryhmissä se monipuolistaa ajattelua ja auttaa keskittymään olennaiseen. Valmentava dialogi vauhdittaa myös väsähtäneen ryhmätoiminnan uuteen vauhtiin.
Kirjassa on runsaasti ryhmän toimintaa tehostavia, helposti käyttöönotettavia menetelmiä.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Sirkku Heinonen & Rea Klingberg & Päivi Pentti |
Muut tekijät | Rea Klingberg & Päivi Pentti |
Teoksen nimi | Kaikkien aivot käyttöön |