Sitaateista tyhmimmät
7,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SITA-3C5E6E

Sitaateista tyhmimmät kokoaa uskomattoman valikoiman inhimillisiä ajatuskukkasia, joiden äärellä tekee välillä mieli nauraa ja välillä hämmästellä ihmisten kekseliäisyyttä – tai sen puutetta.
Takakansi
Joku on sanonut, että joka minuutti syntyy yksi typerys. Tämän kirjan luettuasi olet varmasti samaa mieltä. Ihmiset eivät ole niin tyhmiä kuin uskotaan – he ovat yksinkertaisesti tyhmempiä.Lue tästä, mitä kaikkea ihmiset, tutut ja tuntemattomat, ovat sanoneet maan ja taivaan väliltä. Varmaa on, että hämmästyt, ja tunnet itsesi mahdollisesti vähemmän tyhmäksi.
Monia viisaita asioita sanotaan piilollaan, mutta ne eivät ole mitään verrattuna tyhmyyksiin, jotka sanotaan tosissaan.
Thorvald Gahlin
Toistan jatkuvasti sitä, että Irakin ja Saddamin ja al-Qaidan välillä oli yhteys, koska Irakin ja al-Qaidan välillä oli yhteys.
George W. Bush
Olemme lujasti sitoutuneet Natoon, olemme osa Natoa. Olemme lujasti sitoutunee Eurooppaan. Olemme osa Eurooppaa.
George W. Bush
Bush on todella hauska keskustelukumppani. Älykäs, hyvin valmistautunut ja tarkka.
Göran Persson
Esittely
Joku on sanonut, että joka minuutti syntyy yksi typerys. Tämän kirjan luettuasi olet varmasti samaa mieltä. Ihmiset eivät ole niin tyhmiä kuin uskotaan - he ovat vielä tyhmempiä.Lue kirjasta, mitä kaikkea ihmiset - tutut ja tuntemattomat - ovat sanoneet maan ja taivaan väliltä.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Muut tekijät | Leif Eriksson & Marja Ukkonen ym. |
| Teoksen nimi | Sitaateista tyhmimmät |
| SKU | P-SITA-3C5E6E |
| Avainsanat | aforismit, sitaatit |
