Siv Nilson : Lämmintä leipää

5,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-LAMM-02F86F
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Lämmintä leipää esittelee leivonnan monimuotoisuuden, inspiroiden kokeilemaan perinteisiä ja kansainvälisiä leipäreseptejä kotikeittiössä. Yli 60 ohjetta yhdistävät helppoutta ja syvempää leivontataitoa, höystettynä historiallisilla tarinoilla leivänteon juurilta.

Grahamrieskoja ja omenahampurilaisia, suomalaista ruislimppua ja välimerellistä oliivileipää... Menneinä aikoina joka maankolkassa syötiin omia leipiä, nykyisin uusia ja jännittäviä leipiä tulee myös muista kulttuureista. Ja kun leivänteon perusteet on kerran oppinut, voi kehitellä omakin reseptejä.

Leivän leipomisen oppii kuka tahansa, mutta vasta-alkajan on hyvä tietää muutamia perusasioita. Tässä kirjassa todelliset leivänystävät jakavat kokemuksiaan leivänteon nikseistä ja paljastavat lempireseptinsä. Mukana on yli 60 leipäohjetta juhlaan ja arkeen - helppoja ja nopeatekoisia mutta myös taitoa ja aikaa vaativia - sekä parikymmentä herkullista voileipäreseptiä. Oman mausteensa antavat historialliset tarinat leivänteon alkujuurilta.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäSiv Nilson
Muut tekijätRiitta Mustonen & Key L Nilson
Teoksen nimiLämmintä leipää
AlkuteosAlla tiders bröd
SKUP-LAMM-02F86F
Avainsanatruokaohjeet, leipominen, leipä
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja