Sofia Hiltunen : Hajonneiden autojen tapaus

19,10 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-HAJO-A39528
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Sofia Hiltusen sydämellinen satu vie lukijan Renkametsän salaperäisten tapahtumien keskelle, jossa autohuolet ja ystävyys kohtaavat.

Kenelle: 5–9-vuotiaat lapset

Kissasiskokset Misse ja Viivi lähtevät perheensä kanssa maalle kesänviettoon. He saavat kuulla eläinystäviltään, että Renkametsässä tapahtuu kummia. Metsänasukkaiden autot hajoavat ilman selvää syytä, eivätkä mekaanikotkaan osaa korjata autoja. Konstaapeli Katti saapuu kaupungista tutkimaan hajoavien autojen tapausta. Saadaanko syyllinen kiinni ja kuka hän on?

5-9 vuotiaat lapset.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäSofia Hiltunen
Muut tekijätKuvittaja: Pekka Rahkonen
Teoksen nimiHajonneiden autojen tapaus
SKUP-HAJO-A39528
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja