Soran Zaki : Opin kurdia

83,80 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-OPIN-B4DAD1
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Opin kurdia tarjoaa tehokkaan tavan oppia kurdin (sorani) kieltä sekä latinalaisella että alkuperäisellä kirjoitusjärjestelmällä. Monipuoliset harjoitukset tukevat kielitaidon rakentamista ja kurdikulttuuriin tutustumista.

Kenelle: Suomea puhuville kurdin opiskelijoille ja kielten harrastajille.

Opin kurdia on tarkoitettu suomalaisille, jotka opiskelevat kurdia (sorani) opettajan ohjauksessa tai itsenäisesti. Rinnakkain käytetty latinalainen kirjoitusjärjestelmä helpottaa ja nopeuttaa lukemista.

Nelivärikirjan avulla opitaan lukemaan ja kirjoittamaan kurdiksi sekä kommunikoimaan perustasolla (Taitotaso A2.1). Lisäksi tutustutaan kurdikulttuuriin. Kirjassa on paljon luku- ja kirjoitusharjoituksia.

Oppikirjan sähköiset äänitteet julkaistaan myöhemmin, samoin kirjan jatko-osa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäSoran Zaki
Teoksen nimiOpin kurdia
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja