Stephen King : Eksyneiden jumala

Alkaen 29,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
2099006
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Stephen Kingin 'Eksyneiden jumala' virittää tunnelman pelon, metsän ja mysteerin rajoille – pimeys on vain silmänräpäyksen päässä.

"Se on erikoinen olento, Trisha. Se odottaa eksyneitä. Se antaa heidän harhailla, kunnes he ovat kunnolla peloissaan - pelko saa heidät maistumaan mehävemmältä, se mureuttaa lihaa - ja sitten se nappaa heidät. Sinä näet sen vielä. Se voi jo tulla metsästä esiin minä hetkenä hyvänsä. Oikeastaan jo muutaman silmänräpäyksen päästä. Ja kun sinä näet sen kasvot, sinä tulet hulluksi. Jos joku olisi paikalla kuulemassa, hän luulisi sinun kirkuvan, mutta oikeasti sinä naurat, niinhän? Hulluthan nauravat kun heidän elämänsä päättyy, he nauravat... ja nauravat... ja nauravat."

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäStephen King
Muut tekijätIlkka Rekiaro
Teoksen nimiEksyneiden jumala
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaTammi
Painovuosi1999
Painos1
SidontaSidottu kansipaperein (kovakantinen)
Sivumäärä299
AlkuteosThe girl who loved Tom Gordon
Kielisuomi
ISBN9513116271
KuntoErinomainen (K4)
Kansipaperin kuntoPientä kulumaa
SKU2099006
Korkeus (mm)212
Syvyys (mm)135
Paksuus (mm)28
Paino (g)430
VerokantaALV 14 %
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja