Stephen King : Tulisilmä

Alkaen 9,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
1633561
Katso kaikki vaihtoehdot

Kiehtova ja pelottava klassikko nyt elokuvana

Stephen Kingin ensimmäinen suomennettu romaani.

Kahdeksanvuotias Charlie McGee pystyy sytyttämään tuleen mitä tahansa - kirjoja, leluja, jopa ihmisiä - vain katseensa voimalla. Perhettä on tarkkailtu salaa siitä saakka, kun Charlien vanhemmat osallistuivat yliopistossa huippusalaiseen kokeeseen. Kun käy ilmi että tulensytyttäjän kykyä halutaan käyttää aseena, Charlie lähtee isänsä kanssa epätoivoiselle pakomatkalle halki Amerikan mantereen. Tieteellisen tiedustelun osasto, Verstas, jahtaa Charlieta säälimättä, mutta tytön voimat ovat pelottavampia kuin vihollinen osaa aavistaa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäStephen King
Muut tekijätAarne T K Lahtinen
Teoksen nimiTulisilmä
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaTammi
Painovuosi1988
Painos2
SidontaSidottu, ei kansipapereita (kovakantinen)
Sivumäärä372
AlkuteosFirestarter
Kielisuomi
ISBN9513053970
KuntoTyydyttävä + (K2+)
MuutaPientä kulumaa, hieman tahraisuutta kansissa, sidos hieman näkyvissä yhdellä aukeamalla, selkämyksessä hieman vinoutta
Korkeus (mm)214
Syvyys (mm)142
Paksuus (mm)26
Paino (g)428
VerokantaMarginaaliverotus
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja