Steve Caplin & Simon Rose : Isän käsikirja
Alkaen 13,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ISAN-817433

Isän käsikirja tarjoaa kymmenittäin oivalluksia, pelejä ja leikkejä, joiden avulla isyys muuttuu aktiiviseksi osallistumiseksi ja yhteiseksi iloksi. Tämä virike- ja vinkkikirja innostaa löytämään uudenlaista tekemistä koko perheelle sekä palauttamaan aktiivisen isän roolin arkeen.
Kenelle: Aikuisille, jotka haluavat puuhata ja viihtyä lasten kanssa.
Takakansi
IsÄ! Osaatko lennättää leijaa? Osaatko rakentaa raketin? Entä osaatko haukkua niin kuin koira? Osaatko seisoa ilmapallojen päällä niin, etteivät ne hajoa?IsÄ! Miten linnut lentävät? Paljonko pilvi painaa? Mikä on kaikkein suurin numero?
IsÄÄÄ-Ä! Pelataan jotain peliä! Näytä meille taikatemppu!
ISÄN KÄSIKIRJA on virike- ja vinkkikirja isälle, joka haluaa puuhata lasten kanssa tai viihdyttää ja opettaakin jälkikasvua. Kirjassa on satoja oivalluksia ja aivan uusia temppuja, mippaleikkejä, pelejä ja leikkejä, joilla riemastuttaa lapsia – ja viihtyä myös itse.
ISÄN KÄSIKIRJA on täsmäase lastenhuoneesta tai auton takapenkiltä kantautuviin »mulla on tylsää» ja »ollaanko jo perillä» -huutoihin. Nyt isä taas keksii ja osaa! Eikä kirjan lukeminen ole kielletty äideiltä, enoilta tai tädeiltäkään, jotka haluavat hämmästyttää lapsia »vanhan ajan isän» tempuilla!
Esittely
Isäksi tuleminen ei paljon vaadi, mutta täysinoppineeksi isäksi kasvaminen on jo toinen juttu. Moni tämän päivän isä muistelee kaiholla omaa lapsuuttaan, kun isä vielä osasi muutakin kuin kytkeä dvd:n päälle tai kuskata jälkikasvua harrastuksiin.On aika ottaa takaisin aktiivisen isän paikka lasten elämässä! Täysipainoinen isyys on osallistumista lapsuuden seikkailuun ja sen tekemistä mahdollisimman kiinnostavaksi ja hauskaksi. Isän käsikirja on virike- ja vinkkikirja isälle, joka haluaa puuhata, viihdyttää ja opettaakin lapsiaan. Kirjassa on satoja jo unohdettuja ja aivan uusia temppuja, nippelitietoa, pelejä ja leikkejä, joilla riemastuttaa lapsia ja viihtyä myös itse.
Isän käsikirja on täsmäase lastenhuoneesta tai auton takapenkiltä kantautuviin »mulla on tylsää» -huutoihin. Nyt isä taas keksii ja osaa! Eikä kirjan lukeminen ole kiellettyä äideiltä, enoilta tai tädeiltäkään, jotka haluavat hämmästyttää lapsia »vanhanajan isän» tempuilla!
Isän käsikirja on saanut Britanniassa paljon huomiota ja se oli viime isänpäivän myydyin tietokirja. Suomalaiseen elämänmenoon kirjan on sovittanut toimittaja ja isä Juha Virkki. Isäkirjallisuuden klassikko on syntynyt!
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Steve Caplin & Simon Rose |
| Teoksen nimi | Isän käsikirja |
| Alkuteos | Be the coolest dad on the block |
| SKU | P-ISAN-817433 |
| Avainsanat | leikit, virikkeet, seuraleikit, isät |
