Stuart A. Kauffman : Pyhän uudelleen keksiminen

Alkaen 23,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PYHA-DE86C2
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Stuart A. Kauffman haastaa vakiintuneet käsitykset ja esittelee uudenlaisen näkemyksen jumaluudesta ja pyhyydestä luonnontieteiden kautta. Teoksessa tarkastellaan maailmankaikkeutta monitieteellisesti solubiologiasta mielenfilosofiaan.

Kirjoittaja tuo tällä teoksella oman panoksensa uskontoa, jumaluutta ja pyhyyttä koskevaan keskusteluun. Moderni tutkimus on löytänyt kokonaan uusia tapoja tarkastella maailmankaikkeutta ja Kauffman esittelee niitä alkaen solubiologiasta ja ulottuen talouteen ja mielen filosofiaan.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäStuart A. Kauffman
Muut tekijätKimmo Pietiläinen
Muut tekijätKääntänyt: Kimmo Pietiläinen
Teoksen nimiPyhän uudelleen keksiminen
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja