Sulo Cantell & Väinö Saarnio : Suomen myrkylliset ja lääkekasvit : niiden vaikuttavat aineet, vaikutukset elimistöön, lääkkeinä käyttö ja rohdoksiksi keräily ja viljely

120,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SUOM-D2D0C5
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Sulo Cantellin ja Väinö Saarnion teos tarjoaa kattavan katsauksen Suomen myrkyllisiin ja lääkekasveihin niiden vaikuttavien aineiden, vaikutusten ja käsittelyn näkökulmasta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäSulo Cantell & Väinö Saarnio
Teoksen nimiSuomen myrkylliset ja lääkekasvit : niiden vaikuttavat aineet, vaikutukset elimistöön, lääkkeinä käyttö ja rohdoksiksi keräily ja viljely
SKUP-SUOM-D2D0C5
Avainsanatlääkekasvit, myrkkykasvit, Toxicology, medicinalväxter, Plants, plants, medicinal, giftiga växter
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja