Susie Johns : Huovutetut laukut

Luo uniikkeja huopalaukkuja Susie Johnsin ohjeilla ja tutustu monipuolisiin huovutustekniikoihin. Kirja inspiroi kokeilemaan sekä kierrätystä että käsityön uusia muotoja.
Kenelle: Käsitöiden ja huovutuksen harrastajille
Käsilaukku on tarpeellinen, milteipä välttämätön asuste. Ja huopa on upea materiaali: luja, kaunis ja kestävä. Tässä kirjassa on yli 20 ohjetta ihastuttavan persoonallisiin huopalaukkuihin ja -kasseihin.
Käytössä on useita eri tekniikoita märkähuovutuksesta itse neulottavien tai virkattavien töiden huovutukseen, neulahuovutuksesta pesukonehuovutukseen. Huovutus on mainio tapa kierrättää vanhoja villavaatteita, torkkupeittoja ja kaulaliinoja. Ehkä virttynyttä villapaitaasi odottaa uusi elämä laukkuna?
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Susie Johns |
Muut tekijät | Translated by: Mirkka Santala |
Teoksen nimi | Huovutetut laukut |
Alkuteos | The felted bag book |