Sylvia Danielsson : Piknikille!
Aina tilaisuuden tullen kannattaa lähteä piknikille. Tämä kirja innostaa nauttimaan omatekoisista herkuista niin meren äärellä tai moottoripyöräretken tauolla kuin omassa puutarhassa. Kuhunkin tilanteeseen huolella mietitty menyy vaihtelee kakku- ja pullatarjoilusta runsaaseen noutopöytään.
Kirjassa on yli 80 maukasta ja modernia ruokaohjetta: salaatteja ja kasvislisäkkeitä, leipiä ja piiraita, kakkuja ja torttuja. Pullat saavat mausteekseen kookosta ja inkivääriä, ja voileipäkakku valmistetaan Italian tyyliin. Mukana on myös useita grillattavia ruokia sekä juomia hedelmäsangriasta sitruunalimonadiin. Tarjottavien valmistusohjeita höystävät tunnelmalliset maisema- ja ruokakuvat.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Sylvia Danielsson |
Muut tekijät | Suvi Ruster |
Teoksen nimi | Piknikille! |
Alkuteos | Äntligen picknick |
SKU | P-PIKN-B1230A |
Avainsanat | ruokaohjeet, keittokirjat, huviretket |