T. P. Barrett : Commodore 64 ja pelit
35,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-COMM-3FC6E9

Tutustu Commodore 64:n kiehtovaan pelimaailmaan ja kehitä ohjelmointitaitojasi tämän kattavan kirjan avulla. T. P. Barrettin teos tarjoaa valmiita peliohjelmia sekä vinkkejä omien pelien luomiseen.
Kenelle: pelaamisesta ja ohjelmoinnista kiinnostuneille
Tässä kirjassa on 21 mielenkiintoista ja jännittävää peliä valmiina listauksina jokaiselle, jolla on vain vähän tai ei yhtään ohjelmointikokemusta.
Jo BASICia tuntevan kirja ohjaa askel askeleelta omaksumaan taitoja, joilla voi itse laatia lisää pelejä.
Ohjelmointia osaaville on erityinen jakso uusien ratkaisujen ja kikkojen oppimiseksi.
Jo BASICia tuntevan kirja ohjaa askel askeleelta omaksumaan taitoja, joilla voi itse laatia lisää pelejä.
Ohjelmointia osaaville on erityinen jakso uusien ratkaisujen ja kikkojen oppimiseksi.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | T. P. Barrett |
| Muut tekijät | S. W. Colwill & Jukka Papunen |
| Teoksen nimi | Commodore 64 ja pelit |
| Alkuteos | Winning games on the Commodore 64 |
| SKU | P-COMM-3FC6E9 |
