Takako Karppinen : Japanin kielen alkeet 2

63,20 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-JAPA-2EF5C2
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Syvennä japanin kielen osaamistasi kattavalla oppikirjalla, joka perehdyttää uusiin kielioppeihin, rakenteisiin ja monipuolisiin puhetyyleihin.

Kenelle: Japanin kielen opiskelijoille ja itseopiskelijoille.

Japanin kielen alkeet 2 on suositun japanin kielen oppikirjasarjan jatko-osa, jossa opitaan lisää kielioppia ja rakenteita sekä laajennetaan sanavarastoa. Kohteliaan yleistyylin lisäksi tutustutaan välittömään tyyliin, asiakaskirjatyyliin, kunnioittavaan tyyliin sekä erilaisiin puhetyyleihin. Kirja kattaa japanin kielen tasokokeen kahden alemman tason kielioppiasiat.

Oppikirjan tekstit on kirjoitettu luonnollisella kielellä hiraganoja, katakanoja ja kanji-merkkejä käyttäen. Kanji-merkkien lausuntaohjeet on annettu myös hiraganalla. Kappaleiden aiheet käsittelevät japanilaista arkea: ruokailua, koulua, matkustusta ja karaokeakin.

Japanin kielen alkeet 2 sopii sekä ohjatuille japanin kielikursseille että itseopiskelijalle.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTakako Karppinen
Teoksen nimiJapanin kielen alkeet 2
SKUP-JAPA-2EF5C2
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja