Tanya Stewner : Paljon melua kanasta

Alkaen 10,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PALJ-2F5CC2
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Liliane Etelätuuli -sarjan kolmas osa hurmaa eläinrakkaudellaan ja jännittävällä seikkailulla kadonneen kanan jäljillä.

Kenelle: Ensimmäisiä kirjojaan itse lukevalle lapsille sekä ääneen luettavaksi nuoremmille kuulijoille.

Sarjan kolmannessa osassa Lilianen koira Bonsai hätistelee kanoja! Ja nyt yksi kanoista on kadonnut. Totta kai Liliane lähtee etsimään kadonnutta kanaa ja kohtaa kaikenlaisia vastoinkäymisiä ja tapaa uusia ystäviä, ennen kuin kadonneen kanan arvoitus on ratkaistu.

Liliane Etelätuulella on jo lukuisia ystäviä maailmalla, sillä sarjan kirjoja on myyty jo yli miljoona kappaletta! Lukijoita viehättää Lillin eläinrakkaus ja rohkeus eläinystäviään puolustaessaan. Sarjan kirjat ovat itsenäisiä kokonaisuuksia, mutta kun on lukenut yhden sarjan osista, haluaa lukea ne kaikki! Kirjoissa on helppolukuinen fontti ja lyhyet luvut, niin että ne sopivat mainiosti ensimmäisiä kirjojaan itse lukeville, mutta tekstit sopivat myös ääneen luettaviksi nuoremmille kuulijoille.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTanya Stewner
Muut tekijätKuvittaja: Florentine Prechtel
Teoksen nimiPaljon melua kanasta
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja