Tarja Halla : Kaupunkilainen metsänomistajana

Alkaen 9,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KAUP-729F2D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kaupunkilaisista metsänomistajista on tullut kasvava joukko, joka etsii tietoa ja tukea metsänhoitoon. Tämä teos avaa näkökulmia ja antaa ohjeita metsän omistamiseen kaupungista käsin.

Kenelle: Kaupunkilaisille, jotka omistavat metsää tai ovat kiinnostuneita metsänomistajuudesta.

Kaupunkilaisten metsänomistajien joukko on tänään yhä kasvamassa. Maaltamuuton seurauksena on syntynyt uusi yksityisiä metsiä omistava ryhmä, joka koostuu työläisistä, toimihenkilöistä, johtajista, opiskelijoista, kotirouvista ja eläkeläisistä.
He ovat omalta osaltaan ohjaamassa metsien kohtaloa. Omistus kannattaa parhaiten silloin, kun metsää osataan hoitaa. Tämä kirja vetoaa siihen, että metsänhoitoyhdistykset pystyvät halutessaan auttamaan kaupunkilaisia, joilla ei ole tietoa puunostajista, ammattikielestä, metsänhoidon työntekniikasta.
Metsänhoidon neuvonantajat auttavat suunnitellessa oman metsän tulevia töitä. Kirja antaa tietoa ja ohjeita kontakteista, kursseista ja muista alaan kuuluvista kysymyksistä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTarja Halla
Teoksen nimiKaupunkilainen metsänomistajana
SKUP-KAUP-729F2D
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja