Taru Castren & Tuula Korolainen : Minä olen perhonen

8,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MINA-95B6F3
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Päiväkodin kevätjuhlan valmisteluissa Nuutin suurin toive on saada olla perhonen, mutta haaveen tiellä on monta mutkaa. Mukana myös runo, joka sopii omankin tarhan juhlaohjelmaksi.

Kenelle: 4–7-vuotiaille lapsille

Takakansi

Tammen kultaiset kotimaiset kirjat, Tammenterhot, valloittavat pienet lukijat! Sarjan tekijöinä ovat maamme parhaat lastenkirjailijat ja kuvittajat.

Varpusten päiväkotiryhmässä kihistään: opettajilla on mukanaan iso laatikko, josta paljastuu jännittäviä asuja. Nyt harjoitellaan kevätjuhlan ohjelmaa. Kaikilla muilla on jo hieno rooli ja esiintymisasu paitsi Nuutilla. Hänelle tarjotaan niin kastemadon kuin ampiaisenkin pukua, mutta Nuutti sanoo ei. Hän haluaa olla perhonen! Nuutin haaveen tiellä on monta mutkaa, mutta kevätjuhlassa yleisölle paljastuu yllätys.

Kirjan lopussa on runo Tervetuloa kesä!, joka sopii myös juhlaohjelmaksi.

Esittely

Kaikilla päiväkodissa on hieno kevätjuhlan esiintymisasu paitsi Nuutilla. Nuutti haluaisi niin kovasti olla perhonen. Kirjassa on mukana runo Tervetuloa kesä!, joka käy omankin tarhan juhlaohjelmaksi.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTaru Castren & Tuula Korolainen
Teoksen nimiMinä olen perhonen
SKUP-MINA-95B6F3
Avainsanatlastenkirjallisuus, juhlat, kertomukset, kuvakirjat, rooliasut
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja