Teemu Jokela : Suomalainen eksistentialismi

24,10 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SUOM-7959D2
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Teemu Jokelan teos tarjoaa syvällisen tarkastelun inhimillisestä olemassaolosta filosofian ja eksistentialismin näkökulmasta.

Ihminen on jotain jo sinänsä. Samalla hän on jotain suhteessa omaan ympäristöönsä. Se mitä kutsutaan inhimilliseksi olemassaoloksi, jäsentyy näiden kahden välisen suhteen muodossa. Jokela tutkii työssään sitä, mitä on olla ihminen. Käsilläoleva, kirjan viides painos sisältää merkittäviä uudistuksia. Sisältö: Ihminen ja elämä, Epistemologisia huomioita, Kanssakäymisen muodot, Nykyaikainen yhteiskunta, Etiikan suuntaviivoja.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTeemu Jokela
Teoksen nimiSuomalainen eksistentialismi
Avainsanatfilosofia, eksistentialismi, filosofinen antropologia, ihmiskuva, elämäntapa
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja