Teo Rautio : Amatöörin manifesti

16,10 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-AMAT-F2CDCC
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Teo Raution Amatöörin manifesti pureutuu suomalaisen politiikan ja demokratian kipukohtiin vaikuttavan yhteiskuntakritiikin keinoin. Teos haastaa lukijan pohtimaan vallan rakenteita ja aktivismin mahdollisuuksia nyt ja tulevaisuudessa.

Kenelle: Nuorille aikuisille, jotka ovat kiinnostuneita aktivismista, politiikasta ja yhteiskuntakritiikistä.

Millaisia esteitä nuoret aktivistit ja vaikuttajat kohtaavat politiikassa?

Mikä Suomen puoluekentässä ja puolueiden toiminnassa hiertää?

Onko Suomi yhtä demokraattinen valtio kuin haluamme ajatella?

Amatöörin manifesti on laaja-alainen yhteiskuntakritiikki, joka käsittelee niin matalan tason kotimaisen vaikutustyön haasteita kuin kansainvälisiä megatrendejä. Se kyseenalaistaa nykyisten politiikan järjestelmiemme sitoutumisen demokratiaan ja vaatii - milloin puolueiden ja puoluejohdon, milloin yksittäisten toimijoiden - päitä vadille rikkomuksistaan.

Teo Rautio on järjestö- ja nuorisopolitiikan pitkän linjan vaikuttaja sekä harjaantunut yhteiskunnallisen toiminnan erityisosaaja. Amatöörin manifesti on hänen ensimmäinen täysimittainen kirjateoksensa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTeo Rautio
Teoksen nimiAmatöörin manifesti
SKUP-AMAT-F2CDCC
AvainsanatYhteiskuntakritiikki, Yhteiskuntafilosofia, Politiikka, Poliittinen filosofia, Aktivismi
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja