Terttu Mäkelä : Nimikointi

20,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NIMI-6CF6AB
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Nimikoinnin perinteet ja uudet ideat yhdistyvät teoksessa, joka tarjoaa runsaasti ohjeita niin käsin kuin koneella ommeltaviin kirjainmalleihin. Kirjan avulla opit koristamaan käsityösi yksilöllisesti ja siirtämään perinteitä uusille sukupolville.

Kenelle: Kaikille ompelun harrastajille sekä käsityöalan opetukseen.

Perinteisten käsitöiden noustua jälleen suosioon on myös nimikointi saamassa takaisin sille kuuluvan arvostuksen. Samalla kun nimikointi koristaa työtä, se ilmaisee tekijän ja aikakauden ja on siten kaunis perintö jälkipolville.
Tämän kirjan mallisto sisältää sekä käsin että koneella ommeltavia kirjainmalleja. Erilaiset pistot ja muut tekotavat on tarkoin selostettu. Laajan uusilla vakiokirjaimilla sisältävän malliston lisäksi mukana on vanhoja malleja, erityisesti suosittuja ristipistokirjaimia.
Kirja sopii kaikille ompelun harrastajille sekä käsityöalan opetukseen.

Päällyksen suunnittelu Raili Rosendund

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTerttu Mäkelä
Muut tekijätLeena Lampinen
Teoksen nimiNimikointi
SKUP-NIMI-6CF6AB
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja