Thomas Ristoja : Shakki 3 : Taktiikka ja sommitelmat
Alkaen 23,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SHAK-154618

Thomas Ristoja tarjoaa laajan valikoiman lähes 700 taktiikkaa ja sommitelmaa, jotka haastavat sekä shakin aloittelijat että kokeneemmat harrastajat. Tämä teos toimii arvokkaana opaskirjana jokaiselle, joka haluaa kehittää shakkitaitojaan erilaisten tehtävien parissa.
Kenelle: Shakin harrastajille ja pelaajille, aloittelijoista edistyneisiin.
SHAKKI 3 on itsenäinen jatko-osa teossarjalle SHAKKI 1 ja 2. Taktiikkakirja on shakin harrastajan aarre. Se sisältää sommitteluasemia, joita voi tutkia pieninä palasina tai isompina kokonaisuuksina. Teoksessa on lähes 700 kuviota, joiden kohdalla voi pysähtyä pohtimaan seuraavia siirtoja. Aloittelijalle helpompia asemaa apukuviouineen, pidemmälle edenneille vaikeampia arviointitehtäviä. Haasteita ja pulmia itse kullekin. Kirja, joka ei jouda pölyttymään hyllyssä, ja on silti jokaisen shakki-kirjaston välttämätön käsikirja.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Thomas Ristoja |
| Teoksen nimi | Shakki 3 : Taktiikka ja sommitelmat |
| SKU | P-SHAK-154618 |
| Avainsanat | shakki |
