Thomas Rydahl : Paossa

Alkaen 7,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PAOS-33DECC
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Thomas Rydahlin Paossa on jännitysromaani, jossa Fuerteventuran Erakko, entinen tanskalainen Erhard Jørgensen, tempautuu mukaan vaaralliseen etsintätehtävään mafian varjossa. Katoamistapaukset, valta ja kaipaus kuljettavat tarinaa syvälle ihmisluonteen motiiveihin.

Fuerteventuran Erakko, parikymmentä vuotta sitten vaimonsa ja lapsensa Tanskaan jättänyt Erhard Jørgensen, on menettänyt toimeentulonsa uhmattuaan saaren mahtavinta miestä. Henkensä pitimiksi Erakko tekee pieniä etsivätehtäviä ja hanttihommia. Päästäkseen yksinäisyydestään hän panee kaiken peliin ja ottaa vastaan tehtävän, johon kukaan muu ei suostu. Hänen on löydettävä kadonnut pääolanen nimeltä Abdi. Etsintä johdattaa hänet mafiaperheiden mutkikkaisiin bisneksiin.

Samaan aikaan saarelle saapuut tanskalainen kuvausryhmä tekemään jaksoa suositun televisiosarjan, jossa jäljitetään kadonneita henkilöitä. Jakson maailmankuulu päähenkilö on etsimässä isäänsä. Tosin hän toivoo näkevänsä tämän mieluummin kuolleena kuin elävänä.

Dekkaritrilogian toinen itsenäinen osa Paossa on jännitysromaani kaipauksesta, pakenemisesta ja vallasta. Kaikki kadonneet eivät halua tulla löydetyiksi.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäThomas Rydahl
Muut tekijätSalla Korpela
Teoksen nimiPaossa
AlkuteosDe savnede
SKUP-PAOS-33DECC
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja